Deník: Nejsem žolík týmu, říká o sobě extraligový brankář Orság

Zubří – Na vyrovnanou brankářskou dvojici se zatím mohou spolehnout extraligoví házenkáři ze Zubří. Zatímco v minulém domácím zápase se dařilo Milanovi Malinovi, tentokrát se na hřišti ukázal i jeho parťák Petr Orság. A bylo to výborné představení. Ve druhém poločase Orság dokázal vymazat karvinské střelce a i díky jeho výkonu Robe slavilo výhru 32:25. „Oba jsme jiný typ brankáře. A v tom je naše síla,“ říká zuberský gólman.

zubri_frydek_0007

Porazili jste Karvinou. Odplata za loňské čtvrtfinále se vám tedy podařila.

Nevím, jestli to všichni brali jako odplatu, ale v hlavách to asi určitě je. Nějaká slova o tom padla i v kabině, ale nyní má Karviná jinačí tým a hlavně je nová sezona. Doma vyhrávat prostě musíme a je jedno, jestli je to Karviná, Dukla, Plzeň nebo kdokoliv jiný. Samozřejmě proti Karviné ty body potěší dvakrát (úsměv).

Zápas se vám ale podařilo zlomit až v poslední desetiminutovce.

Byl to boj od první minuty, ale to jsme čekali. První poločas jsme zvládli celkem dobře, až na koncovku, kdy jsme dovolili soupeři se přiblížit. Na začátku druhé půle pak přišlo hluché místo, kdy Karviná dokázala najít recept na naši obranu a stáhli to na rozdíl dvou branek.

Potom jste na hřiště přišel vy a podařilo se vám zavřít bránu. Věřil jste si na karvinské hráče?

Když už do té brány jdu, tak chci vždy podat ten nejlepší výkon. Ale je třeba říct, že Milan v první půlce chytal výborně. Měl spoustu zákroků, a to že jsme vyhráli první poločas o pět gólů, byla i jeho zásluha. Navíc kluci výborně bránili a dodržovali taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli.

Ale vraťme se k vám. Je to už po několikáté, co takhle zachraňujete utkání. Jste žolík týmu?

(smích) To nevím, jestli jsem žolík týmu. Poté, co přišel Milan do Zubří, tak většinou začíná on. Když se mu daří, tak chytá a když ne, tak jsem tady od toho, abych do té brány šel a něco chytil. Samozřejmě ne vždy se mi to podaří, ale musím zaklepat, že letos se mi to celkem vede.

Vyhovuje vám, že naskakujete do rozehraného zápasu?

Ten tlak je rozhodně menší, než když brankář nastupuje na postu jedničky, kdy záleží, jak se první nebo druhou střelou chytne. My máme tu výhodu, že jsme s Milanem jiné typy brankářů, každý chytá trošku jinak. On je atletické postavy, já jsem spíš zavalitější až tlustý (smích). Pro protihráče je to tak možná složitější.

Slyšel jsem, že vás v šatně čeká jistá odměna. Měli jste před zápasem nějakou speciální motivaci?

(smích) Žádná speciální motivace nebyla. Pouze má sestra se před dvěma týdny vdávala a já jsem kvůli tomu nebyl na zápase s Frýdkem-Místkem. Tak za to, že ji Milan zmínil v novinách, tak chtěl dva litry kořalky (smích). Tak jsme to tak nějak uskutečnili. Každopádně jsem rád, že mi to trenér a vedení dovolilo a že jsem si mohl její svatbu v klidu užít.

autor: David Janošek