Deník: Musíme se sebrat, dokud je čas, burcuje spojka Zubří Hrstka

Zubří /ROZHOVOR/ – „Poslední dobou nám to moc nejde a dostali jsme už tři facky. Máme poslední šanci se dát do kupy, vyříkat si všechno v kabině a připravit se co nejlépe na play off ,“ hlásí před sobotním utkáním se Zlínem spojka zuberských házenkářů Martin Hrstka. V zápase, který se zítra od 18 hodin bude netradičně hrát v Luhačovicích (v sobotním termínu je zlínská hala zabraná komerční akcí a se čtvrtečním termínem se kluby nedohodly), bude Zubří jasným favoritem, ale v posledních týdnech museli Valaši řešit hned několik problémů a herních i výsledkových výpadků.

kosta

„Prohry v Lovosicích a doma s Hranicemi a pak i domácí remízu s Brnem já osobně beru jako takové tři facky, abychom se probrali. A to přesně musíme udělat, a to rychle. Jinak bude pozdě,“ zvedá před zápasem předposledního kola základní části se Zlínem varovně prst 29letý Martin Hrstka.

Vraťme se ještě k remíze s Brnem. Ten zápas jste chvíli vyhráli, pak to byla remíza. Jak to vlastně bylo na hřišti?

Chvíli jsme si mysleli, že jsme vyhráli, za pár minut to bylo naopak a byla z toho remíza. Možná by se takové problémové konce měly řešit pomocí videa nebo nějakým podobným způsobem. Že by prostě někdo řekl, jak to je a hned by bylo jasno. Ale to je teď jedno. Prostě máme jen bod. Horší je, jak jsme hráli.

Bylo to s Brnem opravdu tak špatné?

Ano. Bylo. Už nějakou dobu se v naší hře projevuje něco, co by se v ní nemělo objevovat. Budeme si to muset vyříkat v šatně s trenérem, protože takhle to dál určitě nepůjde. Zápas s Brnem byla po porážkách v Lovosicích a doma s Hranicemi prakticky už třetí facka, kterou jsme dostali.

Dostáváte hodně branek, je právě to největší problém?

Je to mimo jiné i obrana. Ale souvisí to všechno se vším. Když nejde defenziva, nejsou brejky. S Brnem jsme sice dali šestatřicet gólů, ale za prvních patnáct dvacet minut jsme dali jen pět branek. Určitě se tedy máme o čem bavit a rychle musíme něco udělat. A začít se musí hned dalším zápasem se Zlínem.

Budou stačit dvě závěrečná kola na napravení a doladění těch nesrovnalostí?

Věřím, že ano. Teď jsme dostali tři facky, ale musíme být rádi, že se to stalo teď, kdy ještě není play off. Musíme se zlepšit okamžitě teď, kdy je ještě čas. Buďme rádi, že máme ještě dva zápasy do konce základní části. V play off se už pak nehraje na to, jestli to možná vyjde, nebo to možná nevyjde. Já to beru tak, že všechno zlé je k něčemu dobré. Dokud ovšem není play off. Tam už nebude čas na nějaké experimenty. Soupeř po nás půjde a nebude čas na to ještě si to vyříkat a snažit se o nápravu. Nebude prostě čas!

Autor: Marek Havran