„Věděli jsme, co soupeř bude hrát, ale bohužel se nám jej nepodařilo ubránit,“ přiznává 23letý házenkář, který si proti Karviné vytvořil nový střelecký rekord.

První poločas nabídl pohlednou a vyrovnanou házenou. Jak byste jej zhodnotil?
První půle byla z naší strany docela dobrá. Tahali jsme protiútok, vycházelo nám to a dávali jsme góly. Ale bohužel jsme jich dost také dostali. Měli jsme i trochu smůlu. Když jsme nějakým způsobem třeba vypíchli balón, tak stejně se nakonec dokutálel k soupeři a byl z toho gól. Dostávali jsme dost nešťastné branky, odrazy od brankářů a podobně.

Na začátku druhé půle jste přišli o vyloučeného Zemana. Byla to velká komplikace?
Chyběl v obraně i v útoku. Na druhou stranu si myslím, že ho Lukáš Hybner v defenzivě dobře zastoupil. Tady podle mě problém nebyl. Spíš jsme ve druhém poločase hráli dost ustrašeně.

Jaká byla největší zbraň Karviné?
Věděli jsme, že soupeř rád hraje v útoku v sedmi. Brůna na sebe dokáže natáhnout hráče, pak to odehraje na Monczku, který pak přihrává do pivota nebo do křídla. Mají to skutečně dobře natrénované a nám se to bohužel nepodařilo ubránit. Dostali jsme kvůli tomu i dost branek z křídla.

Dal jste devět gólů, byl to váš nejlepší zápas v Zubří?
Co se týče počtu branek, tak asi jo. Ale měl jsem i hluché pasáže, kdy se mi nedařilo. Asi to dnes nebylo špatné, ale mohl jsem předvést i víc.

Sledujete výkony soupeřů, se kterými bojujete o play-off?
Snažím se dívat skoro na všechny zápasy v lize, jak v televizi, tak i na internetu. Pokud chceme do play-off tak musíme už jen vyhrávat a je jedno proti komu. Jsme pod tlakem, ale musíme to zvládnout. Do každého zápasu jít naplno.

Hned v příštím kole vás čeká dost možná rozhodující zápas v Lovosicích, vnímáte to taky tak?
Pro mě už je rozhodující zápas každý. Tenhle není ničím výjimečný. Budeme chtít vyhrát, jako v každém jiném utkání. Nechceme se spoléhat na jiné nebo na skóre.

Na co si budete muset dát v Lovosicích pozor?
Mají dva výborné střelce. Na křídle Motla a na levé spojce Klimta. Oba jsou mezi nejlepšími střelci ligy a hlavně je si budeme muset dobře pohlídat.

DAVID JANOŠEK
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/korbel-nedokazali-jsme-ubranit-karvinskou-hru-v-sedmi-i-proto-jsme-prohrali-20190224.html