Deník: Kanonýr Zubří Šlachta: Musíme zapracovat na obraně

Zubří /ROZHOVOR/ – Výkon sice nebyl brilantní, ale na to nejdůležitější dosáhli. Skalpem Litovle (32:26) totiž extraligoví házenkáři Robe Zubří načali nový soutěžní ročník, ve kterém i přes řadu změn mají opět ty nejvyšší cíle. Nejlepším střelcem sobotního zápasu byl se sedmi trefami reprezentační pivot Petr Šlachta.

hazena-zubri-slachta-131014_galerie-980

„Až zlepšený výkon v obraně v poslední čtvrthodině nám ale dal vedení a klid. Získali jsme důležité body, ale musíme se dál zlepšovat,“ uvědomuje si 23letý urostlý házenkář.

Nepřekvapil vás takový odpor Litovle?

Trochu i ano. Byl to typický úvodní zápas sezony, kdy jsme moc nevěděli, co od nás i soupeře čekat. Věděli jsme o problémech Litovle s trenéry, o to byli Hanáci větší neznámou. Navíc pro Bechného s Pšenicou, kteří před sezonou odešli právě do Litovle, byla znát zvýšená motivace. Já se ale s kluky před utkáním nijak speciálně nebavil. (úsměv)

Dal jste sedm branek. Povedený úvod soutěže?

Jsem spokojen, hlavně za prostor, který jsem dostal, navíc se mi dařilo. Asi jsem střeleckou formu naladil dobře, snad to vydrží. (úsměv)

V létě přišel na váš post konkurent Tomáš Říha. Jak funguje spolupráce?

Rivalové nejsme, naopak. Táhneme za jeden provaz, máme společný cíl – úspěch týmu. Tomáš je navíc podpora defenzivy a já se od něj mám stále co učit, získávat zkušenosti. V útoku se pak střídáme podle toho, jak se komu daří. Nyní jsem hrál více já.

Celý rozhovor ZDE