Brnu jste nedali šanci. Čím to?
Řekli jsme si před zápasem, že nesmíme nic podcenit. Za Brno hraje hodně Zubřanů, takže jsme očekávali, že se budou chtít předvést. Hráli dobře, ale nakonec se projevila naše kvalita. I když tam byly nějaké pasáže, kdy se nám moc nedařilo, zápas jsme zvládli. Dva body jsou doma a tak by to mělo být.

Co rozhodlo sobotní zápas?
Byla dobrá obrana a na co jsme v útoku sáhli, to nám pomalu vyšlo. Naše hra si už začíná sedat. Samozřejmě to nebyl soupeř na úrovni Dukly nebo Karviné, ale i tak si myslím, že je to lepší a lepší.

Jak hodnotíte dosavadní sezonu?
Až na první zápas v Plzni (prohra 27:36 – pozn. red.), což byla taková facka, která nám nakonec možná i pomohla, nám to od té doby docela jde. Škoda, že jsme ztratili bod v Kopřivnici, ale to je sport. Zatím jsme asi spokojení.

V sobotu na vás Brno vytáhlo i osobní obranu, přesto jste jim dal osm branek. Platí vůbec na vás?
Často mě soupeři brání na deseti, dvanácti metrech, což je taková poloosobka. Ale myslím si, že to není nic strašného, je to pro nás spíš výhoda. Když mě takhle brání, tak je to potom pět na pět a máme dost rychlých hráčů, kteří dokážou toho většího prostoru využít. Pilujeme to i na tréninku.

Takže zápas vám to neotráví?
Vůbec, alespoň si odpočinu. Já už jsem dnes ve třicáté vteřině byl zadýchaný a nemohl jsem, nevím proč. Takže jsem nakonec byl za tu osobku i rád.

Vedle vás na křídle hraje reprezentant Jurka, jak vám zatím funguje spolupráce?
Úplně skvěle. Je kvalitní hráč, reprezentant. Jsem rád, že tam vedle mě je a myslím, že si dokážeme vyhovět.

Jste zvyklý to brát na sebe, nebude vedle vás strádat?
Tak bude to mít podle zásluh. Jak se ke mně bude chovat, tak mu budu nahrávat (úsměv). Ale dneska dával góly, takže si myslím, že nestrádá. Když se daří mě, tak střílím já a když jemu, tak on. Nic v tom není.

Naposledy jste v Zubří působil před třemi lety. Co se změnilo?
Letošní tým je určitě kvalitnější, než ten, co jsem předtím zažil. I úroveň ligy mě hodně překvapila, jak se zvedá. Kopřivnice se zlepšila. Hodně mančaftů je teď vyrovnaných, ať už je to Dukla, Karviná, Plzeň nebo třeba Nové Veselí. Uvidíme, jak se to celé vyvine. (dj)

Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/kanonyr-zubri-reznicek-nase-hra-si-zacina-sedat-20191021.html