Deník: Brankář Zubří Malina: Z kluků spadlo napětí, sérii chceme ukončit v Lovosicích

ROZHOVOR / Jedním z hrdinů víkendové série o bronz byl brankář zuberských házenkářů Milan Malina. Svými zákroky deptal střelce Lovosic a zvláště jeho zásluhou Valaši ani jednou za celý dvojzápas neprohrávali.

„Dost pomohla obrana. Z kluků spadlo napětí a bylo to znát,“ říká skromně brankář Robe Zubří.
Přesto dokázal vychytat i množství šancí, u kterých obrana pomoct nemohla, včetně třech chycených sedmiček v prvním zápase. „Bylo to o štěstí. V neděli jsem zas nechytil ani jednu,“ odpovídá s úsměvem Malina.

Druhý zápas série již nebyl tak jednoznačný. Čím to?
První půle byla podobná té sobotní. Ve druhém poločase Lovosice jako kdyby přestaly hrát. Chtěli to dochodit do konce s tím, že bude střílet hlavně Motl. Naši kluci na to bohužel přistoupili a taky přestali hrát, což vedlo k tomu, že se na nás dotáhli. Pak jsme pochopili, že musíme makat až do konce.

Celkově jste ale soupeře přejeli, ani jednou za celý víkend se Lovosice nedostaly do vedení.
No díky bohu, že to takhle dopadlo. Podržela nás dost obrana.

A hlavně váš výkon.
Po té sérii s Duklou to ze mě spadlo a myslím si, že i z ostatních. Díky tomu mladí hráli to, co hrát chtějí. Běhali do útoku, bránili, už je nic nesvazovalo. Tak doufám, že to tak bude pokračovat.

Vraťme se k vám. V obou zápasech jste tým mnohokrát podržel, věřil jste si na soupeřovy střelce?
Já jsem věděl, že když bude dobrá obrana a spoluhráči budou dělat to, co celou sezonu, tak že to půjde. Není to ani tak o mém výkonu, jako spíš o tom, že z nich spadlo to napětí a začali bránit tak, jak mají. A to se potom brankáři hned chytá jinak.

Často jste i zakládal rychlé útoky.
Jsme zvyklí to takhle hrát. Zubří mělo vždycky rychlá křídla, která se nebála běhat dopředu. Když už brankář má zákrok, tak je třeba toho využít a hodit jim to tam. Máme domluvené z tréninku, jak mají běžet, takže leckdy stačí, že je člověk vidí jen periferně.

Nyní pokračujete na soupeřově hřišti. Na co si dát největší pozor?
Abychom nepodcenili soupeře, nebáli se a hráli tak, jako by v sobotu byl poslední zápas. Sezona je strašně dlouhá a všichni už jsou unavení.

Máte vypsanou speciální odměnu za medaili?
Myslím, že medaile sama o sobě je motivace. Bylo by to zadostiučinění za ty dva roky práce, kdy je tu trenér Titkov a my ostatní hráči. Chceme medaili a podle toho kluci i hrají.

Sledujete finále? Komu fandíte?
Nefandím ani Plzni, ani Dukle. Fandím Kubovi Šírovi, protože ten už si tu zlatou medaili zaslouží. (úsměv)

Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/brankar-zubri-malina-z-kluku-spadlo-napeti-serii-chceme-ukoncit-v-lovosicich-20170516.html