Deník: Brankář Malina: Konečně hrajeme házenou, na kterou jsme zvyklí

Zubří – V poslední minutě vyvolávali fanoušci jeho jméno a právem. Zuberský brankář Milan Malina svými zákroky po celý zápas deptal soupeřovy střelce a hodně tak napomohl k sobotní výhře házenkářů Zubří nad Duklou 29:23. „Jsem rád, že jsme splnili to, co jsme si před zápasem v šatně řekli, že je přejedeme a že jim nedáme ani kousek haly. Celý týden se kluci se připravovali, radili si co a jak,“ popisuje zuberská opora, která podtrhla skvělý výkon celého týmu v přímém souboji o druhou příčku.

„Po té minulé sezoně, kdy jsme doma prohrávali s kdekým, je tady konečně ta házená, na kterou jsme zvyklí a kterou fanoušci očekávají,“ dodává brankář Malina.

Co rozhodlo sobotní zápas?

Hodně nám pomohl poločasový výsledek, kdy jsme vedli o dvě branky. Po přestávce pak rozhodlo to, že dostal Řezníček hodně prostoru v útoku, kdy jej dukelská obrana pustila více do střelby a on předvedl, co umí. Ani jeden z hostujících gólmanů si proti němu nevěděli rady. Šlo pak vidět, že i on sám si zápas užívá.

V utkání jste byli mnohem více vylučováni než soupeř. Čím si to vysvětlujete?

Od začátku jsme měli taktiku jít na ně tvrdě. Kdybychom nechali Svitáka s Klímou na sedmi osmi metrech, tak by si tam dělali, co chtěli. Kvůli tomu pak bylo i víc vyloučení.

Jak jste byl jinak spokojen s obranou?

Byla lepší než jindy. Poslední dobou mají prvních patnáct minut zápasu velice špatných. Dnes to byl kvalitní průměr po celý zápas, takže dobré (úsměv). Výborný zápas odehrál Hybner. Pokud bude pokračovat v takových výkonech, tak podle mě může brzo očekávat pozvánku do reprezentace.

A co váš výkon, byl nejlepší v sezoně?

Já doufám, že budou ještě lepší.

Minimálně proti křídlům jste se ale zaskvěl, nebo ne?

Je pravda, že křídla bývají horší a dnes to klaplo. Dost možná je to tím, že máme v týmu Jurku. Občas vede na tréninku střelbu z křídel, kdy střílí dvacet minut vkuse, což je i na ta moje stará kolena dobrá škola.

Co říkáte na jeho výkony na hřišti, které mají vzrůstající tendenci?

Na začátku se musel aklimatizovat. Z francouzského St. Raphaël, kde mu říkali pane Jurko a servírovali mu croissant s kaviárem, přišel do Zubří, kde mu nalili pivo. Bylo jen otázkou času, kdy si to sedne, a s Řezníčkem se rozjedou. Je to zkušený hráč a umí zahrát v každém zápase.

V brance vám roste konkurence v mladém Mizerovi, jak to vnímáte?

Když řeknu, že za pár let ho uvidíme v nějaké prestižní soutěži na postu brankářské jedničky, tak si myslím, že nebudu daleko od pravdy. Je mladý a perspektivní. Měl jsem strach, jaké to bude po tom, co skončil můj parťák Petr Orság, ale sedli jsme si se Šimonem výborně. I mimo hřiště.

V příštím kole zajíždíte do Nového Veselí, které naposledy porazilo doma Karvinou o sedm branek. Další těžký zápas, souhlasíte?

Bude to těžký oříšek. Máme tam ale širokou fanouškovskou základnu, protože odtud pochází moje rodina. Když se přidá ještě pár fanoušků ze Zubří, tak budeme v podstatě jako doma (úsměv).

Takže navážete na sobotní výkon?

Jak se říká u nás v týmu: Mira Jurka a Řezňa říkali, že tam jedeme vyhráť…. (smích)