Boj o bronz: Na úvod jasné vítězství Zubří

Zuberské ROBE v úvodním duelu série proti Lovcům zvítězilo rozdílem 14 branek a po výsledku 34:20 se ujalo v sérii vedení 1:0. V domácím dresu zářili především gólman Malina a reprezentační pivot Šlachta, autor 11 branek

Extraliga házené – O 3. místo, 1. zápas

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 34:20 (12:9)

Jednoznačný průběh měl úvod série o bronz mezi zuberským ROBE a hostujícími lovosickými Lovci. Ti v zápase neproměnili tři sedmimetrové hody ze čtyř a především celé utkání tahali za kratší konec. V první půli byli ještě hosté schopni držet důstojný odestup ve skóre a do šaten se šlo za stavu 12:9 pro ROBE, v druhém poločase ale domácí ještě vystupňovali tlak a k radosti opět skvěle zaplněného hladiště navýšili díky skvělému Malinovi v brance své vedení až na konečných 34:20. Nejvíce branek v zápase vsítil reprezentační pivot Petr Šlachta, který se podruhé v sezóně dostal na 10 vstřelených branek v utkání (poprvé v září 2016 na palubovce Dukly) – celkově se Šlachta prosadil jedenáctkrát a zastínil tak ostatní střelce duelu, včetně dalšího reprezentanta a suverénně nejúspěšnějšího střelce letošního ročníku Extrlaigy Jiřího Motla (dnes 6 branek, celkově v sezóně už 229 extraligových gólů). Druhý duel je na programu v Zubří zítra od 18.00 hod., příští víkend se série hraná na tři vítězství přesune na sever Čech.

Nejvíce branek: Šlachta 11/1, Douda, Holiš a Zahradníček po 4 – Motl 6/1, Sýkora 5, Bičiště 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/1. Vyloučení: 5 – 4. Diváci: 1134.

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Zápas jsme měli jednoznačně ve vlastních rukou. Chtěl bych pochválit všechny hráče za dnešní výkon, ale pokud bych měl dnes někoho vypíchnout, tak je to Milan Malina, který podal fantastický výkon.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „Domácí dnes v utkání dominovali. V prvním poločase se nám ještě dvakrát podařilo korigovat. Druhý poločas byl zcela v režii domácích.“