Azyl v Rožnově pod Radhoštěm. V hale bronzového Zubří začíná několikaměsíční rekonstrukce

Mohou se chlubit největšími návštěvami, ale na začátku příštího extraligového ročníku divácký průměr HC ROBE Zubří na domácí zápasy prudce poklesne. Do haly ve městě házené zaslíbené se totiž 1. června kvůli nezbytné rekonstrukci nastěhují stavbaři a bronzový tým z nedávno skončené sezony zůstane na řadu měsíců bez domovského stánku.

Nejedná se však o rozšíření kapacity tribun, jak by se mohlo na první pohled zdát. „Pravými důvody rekonstrukce jsou neúměrné energetické náklady a horší stav hospodářské části sportovní haly. Dojde k jejímu zateplení, ale diváckých prostorů se přestavba zase tolik nedotkne. V nich se počítá jen s částečnými zásahy,“ popsal nadcházející situaci sekretář HC ROBE Zubří Michal Balhárek.

„Kapacita se nijak významně nevýší. Komfort se zlepší v tom, že se bude vyztužovat nosná konstrukce a vzniknou podhledy, čímž se zlepší akustika haly. To ale možná více než fanoušky házené potěší příští návštěvníky kulturních či společenských akcí. Zlepší se a zmodernizuje se zázemí pro hráče, partnery a diváky. Nově se po rekonstrukci otevře restaurace, která už nějaký čas nebyla v provozu,“ pokračoval zuberský funkcionář.

Přestavba je naplánovaná do konce ledna příštího roku, a proto víc jak polovinu základní části stráví valašský tým v azylu. „Ještě není úplně dořešené, kde budou hrát všechna mládežnická družstva, ale celek mužů se nejméně na půl roku přesune do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Od nás je to ale jen kousek, nějaké tři nebo čtyři kilometry,“ usmíval se Michal Balhárek.

Kapacita tamní haly je pochopitelně menší. Na zápasy se dostane jen kolem 450 příznivců, což se zdá proti téměř trojnásobné kapacitě tribun v Zubří málo, ale jinak to vyřešit nešlo. „Oprava je nezbytná. Naši věrní fanoušci budou muset po dobu rekonstrukce trochu slevit ze svých nároků, ale po otevření se zázemí posune na úplně jinou úroveň. A třeba se to pak projeví i na ještě lepších sportovních výsledcích,“ přál si.

zdroj: extraliga.cz