Áčko se vrátilo ze soustředění.

Ve dnech 2.8-5.8.2017 absolvovali naši muži soustředění v Kostelci na Hané, jehož součástí byly i dvě přípravná utkání s Tatranem Prešov.

Do Kostelce vzal trenér Titkov všech 17 hráčů, v průběhu soustředění se k družstvu připojili Danilo Durkovič a Miloš Jevtovič ze Srbska, kteří jsou momentálně v klubu na zkoušce.

Každý den hráči pod vedením trenéra Titkova a asistenta Tovaryše absolvovali tři tréninkové jednotky, které byly zaměřeny především na rozvoj dynamiky a švihu, zařazeny také byly první herní tréninky, jenž obsahovaly střelbu, spolupráci dvojic, trojic a modelovou hru.

V sobotu nás poté čekaly dva zápasy se silným Tatranem Prešov.

HC Robe Zubří : Tatran Prešov – 21:36(9:18)

sestava a střelci HCZ: Malina, Orság, Krůpa-Jevtovič 1, Douda 3/1, Přikryl 1, Zeman 2, Janíček, Pich 2, Durkovič, Padalík, Šustáček 4/1, Holiš 1, Válek, Reček 2, Dořičák 2, Polášek 3

sestava a střelci Tatran: Chupryna, Cvitkovič-Rábek 2, Šárpataky, Butorac 9, Hrstka, Krok 3, Rečičár, Babič 7, Urban 3, Číp 4, Peskov 4, Vučko 2, Jankovič, Kasal 2, Tsarapkin

HC ROBE Zubří : Tatran Prešov – 25:35(14:15)

sestava a střelci HCZ: Malina, Orság, Krůpa-Douda 2, Přikryl 6, Polášek 3, Holiš 2, Pich, Padalík, Šustáček, Hrstka 4/2, Válek 1, Janíček 1, Reček 2, Dořičák 3, Zeman, Jevtovič, Durkovič 1

sestava a střelci Tatran: Chupryna, Cvitkovič-Rábek 1, Šárapataky, Butorac 5, Hrstka 5/1, Krok 3, Rečičár, Babič 3, Urban 4, Číp 9, Peskov 1, Vučko 1, Jankovič 2, Kasal, Tsarapkin 1

Oba zápasy skončily výrazným rozdílem ve skoré ve prospěch Prešova, avšak na toto konto je třeba říct, že Tatran zahájil přípravu již 3.7.2017, má za sebou několik přátelských utkání a obecně diametrálně odlišné podmínky pro přípravu. Oproti tomu naši hráči šli do utkání z plné přípravy, kdy s míčem trénovali pouze v pátek.

Hlavně druhé utkání mělo do 45.minuty vyrovnaný průběh (ve 13. minutě průběžné vedení 8:3 pro HCZ) a naznačilo možnosti našeho družstva. Tatran Prešov dorazil v kompletní sestavě, včetně hvězdného trenéra Slavka Goluži. Potěšit nás může pochvala majitele klubu pana Miloslava Chmeliara za předvedenou hru a příslib rozvinutí budoucí spolupráce.

Velice děkujeme panu Radkovi Navrátilovi, celému kolektivu Penzionu Sport a klubu HK Kostelec na Hané za výborný servis. Děkujeme také Tatranu Prešov za sportovní zážitek a fair-play hru.