„A“ mužstvo se zúčastnilo turnaje v Šale!

Ve dnech 5.-6.8.2016 se první družstvo HC ROBE Zubří zúčastnilo kvalitně obsazeného turnaje Primasteel cup ve Slovenské Šale. Níže přinášíme informace z tohoto mezinárodního klání.
Výsledky jenotlivých zápasů:
HKM Šaľa – HC ROBE Zubří 27:26 (18:14)
Do utkání zasáhli všichni hráči zapsaní na soupisku našeho družstva. Utkání bylo po celý čas velmi vyrovnané a o lepší výsledek jsme se připravili hlavně špatnou souhrou v obraně během první půle. Ve druhé půli se se hra v obraně výrazně zlepšila, zadáci Říha se Zemanem předvedli velmi slušnou souhru. Jádro družstva Šaly tvoří velmi zkušení hráči, většinou současní, či bývalí reprezentanti Slovenska (František Šulc, Tomáš Mažár, Peter Dudáš, Vlado Guzy) a ti už nám nedovolili výsledek otočit.
Střelci: Šlachta 5/2, Douda 5, Šustáček 4, Přikryl 4, Hrstka 2/2, Zahradníček 2, Reček 2, Dořičák 1, Nesvadba 1
20160805_191723
Grundfos Tatabánya – HC ROBE Zubří 30:24 (17:9)
Hned v sobotu ráno nás čekala konfrontace, na kterou jsme se všichni velmi těšili. Soupeřem nám bylo družstvo bronzového medailisty minulé sezóny Maďarské ligy. Je třeba podotknout, že funkcionáři Tatabánye předvedli před sezónou velmi dobrou práci, když družstvo velmi dobře posílili. Ze Szegedu přišli hráči jako Vladimir Vranjes, nebo Ferenc Ilyes, družstvo bylo vhodně doplněno i na jiných postech. Do prvního poločasu nastoupili mladší hráči a bylo vidět, že hrají s příliš velkým respektem. Po poločase nastoupili hráči zkušenější (Douda, Šustáček) a hra se vyrovnala. Může nás těšit, že druhý poločas jsme výhráli o dvě branky, což jistě nepotěšilo bývalého trenéra reprezentace Srbska, Maďarského Szegedu, nebo Slovinského Celje Vladana Matiče.
Střelci: Šustáček 6, Douda 5, Číž 4, Reček 3, Šlachta 2, Přikryl 2, Holiš 1, Zeman 1
Tatran Prešov – HC ROBE Zubří 43:28 (21:14)
Do druhého sobotního utkání jsme vstoupili velmi dobře a dá se říct, že jsme Slovenského mistra zaskočili. Hra byla pestrá, vycházely nám kombinace a připravené šance jsme dokázali s přehledem proměňovat. Největší hrozbou Prešova byl ostrostřelec Oliver Rábek, kterého jsme nedokázali pokrýt. Stav byl přesto ve 20. minutě 13:9. Bohužel poté došlo k nešťastnému momentu, kdy po srážce s protihráčem musel z utkání odstoupit tvůrce hry Matěj Šustáček. Vše nabralo absolutně jiný směr, začali jsme kupit chyby a nedokázali proměnit ani to málo šancí, které jsme si vytvořili. Na naši bránu se tak valil útok za útokem a brankáři Malinovi nezbývalo, než lovit míče z brány. Aktivní byli v této pasáži hry hlavně naši odchovanci Hrstka s Čípem. To vše vedlo k poločasovému stavu 14:21. Soupeř i ve druhém poločase potvrdil své ambice prosadit se v Lize mistrů a i nadále nás po zásluze přehrával. Konečný výsledek je tak dosti krutý.
HKM Šaľa – Grundfos Tatabánya 23:27 (12:13), Grundfos Tatabánya – Tatran Prešov 36:22 (17:9), HKM Šaľa – Tatran Prešov 19:36 (8:20)
Ocenění jednotlivců:
Nejlepší hráč: Balázs Szöllósi (Tatabánya)
Nejlepší brankář: Igor Chupryna (Prešov)
Nejlepší strelec: Oliver Rábek (Prešov)
Je třeba říci, že i když jsme byli nakonec až čtvrtí, turnaj splnil na 100% naše očekávání. Bez konfrontace s takto vyspělými týmy se naše hra nikam neposune a progres je cílem celého realizačního týmu.
Jsme velmi vděční a děkujeme organizátorům za pozvání. Je možné, že naše účast na tomto turnaji odstartovala naši spolupráci se sympatickými ,,chalanmi zo Šale,,.